Top
 • اجزا اینورتر

  اجزای اینورتر

  همه اینورترها دارای سه بخش اصلی هستند تحت عنوان اجزای اینورتر که عبارتند از:

   

  • بخش کنترل 
  • منبع تغذیه
  • مدار اصلی

   

  بخش کنترل  (Control Unit)

  بخش کنترل عبارتند از : کی پد ، ترمینال برد ، برد کنترل

   

  کی پد (Key Pad)

  یکی از بخش های کنترل، کی پد است.

  اصلی ترین وظیفه صفحه کلید اینورتر جهت تنظیم پارامترها بر روی درایو می باشد که به وسیله کلیدهای متعدد طراحی شده بر روی درایو این پارامترها تنظیم می شوند.

  این پارامترها شامل تنظیمات فرکانس، سرعت، استپ های مورد نظر، زمان خواب و بیداری و .... می باشد که به صورت تکی و گروهی قابل تنظیم می باشند.

  در درایوهای جدید تنظیم پارامترها به دلیل تعدد و فراوانی آنها به صورت گروهی در نظر گرفته شده است که می توان گروه پارامتر را انتخاب نموده و پس از ورود زیر شاخه ها را تنظیم نمود.

  یکی از برتری ها و خصوصیات اصلی صفحه کلید اینورتر قابلیت جدا سازی آن از روی درایو می باشد که بسیار مورد علاقه مصرف کنندگان و کاربران       می باشد .

  با این ویژگی می توان پارامتر ها را بر روی کی پد تنظیم نمود و سپس ذخیره سازی کرد و کی پد را جدا کرد اما اینورتر به عنوان یونیتی جداگانه فعالیت خود را ادامه می دهد .

  در درایو های جدید می توان بعد از ذخیره سازی کی پد را جدا و بر روی درایو مشابه نصب نمود و پارارمتر های تنظیم شده را بر روی اینورتر بعدی بارگزاری نمود.

  همچینی این قابلیت توانایی نصب کیپد بر روی درب تابلو را در اختیار کاربر قرار می دهد که با نصب صفحه کلید اینورتر بر روی در تابلو، بدون تماس با اینورتر تغییرات آنی امکانپذیر می گردد .

   اکثر اینورترها دارای کی پد دیجیتالی هستند. کی پدهای دیجیتال دو نوعند :

   

  • کی پد دیجیتالی با صفحه نمایش Lcd
  • گی پد دیجیتالی با صفحه نمایش 7Segment

  کاربردهای کی پد دیجیتال

   

    جهت مشاهده اجزای اینورتر  به ادامه مطلب مراجعه نمایید...